Sizlere bu konudaki önerimiz şu olacaktır; gelişmek istediğiniz herhangi bir konuda kendinize yakın hissettiğiniz bir eğitmen ile eğitimi tamamlayın. (bunu youtube, udemy, btk akademi veya başka bir platformdan sağlayabilirsiniz.) Daha sonrasında ise BTK akademi ile dersin üzerinden geçip sertifikanızı alın. Yazılım alanında iş bulabilmek için linked.in profilinize bağlantılar eklemek sizin çok yararınıza olacaktır. Karaismailoğlu,
şu an 488 bin kilometre olan fiber ağını 1,5 milyon kilometreye ulaştırmayı
hedeflediklerini bildirdi.

Aşağıdaki veriler, şu an bilişim sektöründe çalışanların ortak verilerine göre analiz edilmiştir. BTK Akademi 6 GB Kampanyası hizmetimizi almak için lütfen GSM numaranızı ve Turkcell Şifrenizi girerek işleminizi onaylayınız. Bu hizmetten faydalanmak için, aşağıdaki kimlik doğrulama yöntemlerinden sizin için uygun olan bir tanesini kullanarak sisteme giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Karaismailoğlu,
ihracat rakamlarının rekor kırması ve Türkiye’nin dünyanın en hızlı büyüyen
ülkelerinden biri olmasının tesadüf olarak değerlendirilemeyeceğine işaret ederek,
bu başarının arkasında büyük bir çalışma ve özverinin bulunduğunu anlattı. Eğitimlere ve daha fazla bilgiye erişmek için BTK Akademi sayfasına buradan göz atabilirsiniz. BTK Akademi içerisinde; Yazılım / Programlama, Siber Güvenik, Dijital Tasarım, Kişisel Gelişim, Güvenli İnternet, Telekomünikasyon Sistemleri, Regülasyon, Oryantasyon, Sertifika Programları ve T.C. Her geçen gün yeni eğitim ve videolar eklenerek sistem kendini güncellemeye devam ediyor.

BTK Akademi nedir? Eğitimi nasıldır?

Bilgi teknolojileri hakkında bir şeyler öğrenmek isteyen kişiler için açılmış bir öğretim platformudur. Programın en büyük faydalarından birisi ise online cv’nizin herkese açık paylaşılabilir olması. BTK Akademi eğitim platformunda aldığınız eğitimler sonrası mini sınavlara girerek o eğitim setinde sertifika alabiliyor ve cv’nizde (genellikle linkedin profilinde) bunu belirtebilirsiniz. BTK Akademi’nin eğitim modeli, interaktif ve uygulamalı bir yaklaşıma dayanmaktadır.

BTK Akademi’de sunmuş olduğumuz
eğitimler ve kariyer fırsatları ile istihdamı destekliyoruz. Bu
nedenle düzenlenen tüm eğitimlerin istihdamın artırılması ve
siber vatanın koruyucularının yetiştirilmesi adına çok önemli
olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu. Kullanıcılar btkakademi.gov.tr  adresine giriş yaptıklarında, online yazılım, programlama, siber güvenlik, dijital tasarım, kişisel gelişim, güvenli internet, telekominikasyon, regülasyon, sertifika programları gibi kategorilerdeki eğitimlere ücretsiz bir şekilde btkakademi ulaşabilecek. BTK Akademi, bilgi
teknolojileri alanında eğitim ve sertifikasyon hizmetleri sunan,
sektörün ihtiyaç duyduğu yetkin personelin istihdamına katkıda
bulunan bir eğitim merkezi olarak dikkat çekiyor. BTK Akademi, mobil iletişim teknolojileri, siber güvenlik, elektronik haberleşme, bilişim ve iletişim sektörleri gibi konularda eğitimler sunmaktadır. BTK Akademi, BTK Eğitim ve BTK Kurs gibi online eğitim imkanlarıyla, bireylere bilgi teknolojileri alanında kendilerini geliştirme fırsatı sunmaktadır.

BTK Akademi nedir?

BTK Akademi eğitim platformunu ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ülkemiz için eğitimde bir devrim yaratır mı bilemeyiz ama bu tarz sitelerin içerik ve altyapı bakımından dahada geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Unutmayalım ki udemy gibi bir platformda Türk işidir ve Türkiye de destek görmemesinden ötürü Silikon Vadisi’ne transfer olmuş bir şirkettir.

BTK Akademi’nin 2020 yılı Şubat ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip
Erdoğan’ın da katılımıyla BTK Ana yerleşkesinde halkın hizmetine
açıldığını hatırlatan Uraloğlu, “Portalımızın bugün itibari ile
kayıtlı 1 milyon 848 bin 837 kullanıcı bulunuyor. BTK
Akademi’de sunduğumuz kapsamlı eğitimlerle gençlerimizin, bilgi
ve birikim düzeylerini arttırmalarına katkı sağlıyor, dijital
okuryazarlık ve siber güvenlik alanlarında farkındalıklarını
arttırarak bilgi toplumu olma yolundaki hedeflerimize gerçekçi
yaklaşımlarla ilerliyoruz” dedi. BTK Akademi’nin amacı, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri düzenlemektir. BTK Akademi’nin eğitim içeriği, BTK Kurs programları kapsamında yer alan konuları temel alarak, sektördeki gelişmeleri yakından takip eder. Katılımcılar, eğitimler sayesinde güncel teknoloji trendleri ve en son yenilikler hakkında bilgi sahibi olurlar. Teknoloji alanında kariyer yapmak isteyenler için birçok fırsat ve imkan bulunmaktadır.

“Ülkemizi ‘Dijital Türkiye’ hedefine ulaştırmak için kararlıyız”

Türkiye’nin
hızlı büyüyen ülkelerden biri olmasının, güçlü altyapısı sayesinde
gerçekleştiğine işaret eden Karaismailoğlu, 20 yıl önce Türkiye’de 8 milyon
araç varken, bu sayının şimdi 26 milyona çıktığını söyledi. Karaismailoğlu,
trafik sıkışıklığının ise 20 yıl öncesinden çok daha az olduğunu belirterek,
“Bu, devlet aklıyla planlanmış yatırımlar sayesinde oldu. Bu yatırımlar
yapılamasa Türkiye ne bu ihracat rakamlarına ulaşabilirdi ne bu hareketliliğin
önündeki bütün engelleri ortadan kaldırabilirdi. Siz bir bölgeye ne kadar kolay
güvenli ve hızlı ulaşabilirseniz, oranın yatırımına, üretim ve istihdamına
oldukça etki edersiniz. Bir bölgeye 1 birimlik ulaştırma yatırımı yaptığınızda,
siz oraya 1 yıl içerisinde bunun tam 10 katı üretime, 6 katı da milli gelire
katkı sağlıyorsunuz. Bunun
karşılığında üretime 1 trilyon dolar, milli gelire 600 milyar dolarlık katkı
sağladık” diye konuştu.

Türkiye, dijital dönüşümle birlikte ekonomik büyüme, rekabet gücü ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine odaklanıyor. Yeni nesil teknolojilere yatırım yaparak, dijital becerilerin geliştirilmesini ve dijital ekosistemin güçlenmesini amaçlıyor. Online eğitimler, esneklik, erişilebilirlik ve çeşitlilik gibi önemli avantajlar sunmaktadır. Esneklik sayesinde kişiler, kendi hızlarında ve istedikleri zaman eğitim alabilir. Erişilebilirlik ise coğrafi engelleri ortadan kaldırarak herkesin eğitim fırsatlarından yararlanmasını sağlar.