Yüz yüze eğitimlere tüm üniversite öğrencileri ve bu eğitimlerden bazılarına yeni mezunlar katılabiliyor. En yüksek puanı alan ilk 25 kişi, yaklaşık 4 hafta sürecek eğitime katılma fırsatı elde edecek. Türkiye’den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Yapılan her eylem, her saldırı ya da sistemlere karşı herhangi bir teşebbüs görülüyor, izleniyor. Bir ay önce MEB’in bilişim teknolojileri eğitimi vereceğini duyurmuştum ve bu programın sertifika kazandıracağını da söylemiştim. Projenin tamamlandığı söylenmesine rağmen daha detaylı bir açıklama gelmedi maalesef. Biraz anlatmayı ve birazda olsa anlaşılmayı hedefliyorum diyebilirim.

Bu programın değişik kullanım alanları için (uzayda bir nükleer patlamanın uydulara etkisi, nükleer santral patlamaları ya da sızıntı senaryoları, hasta ışınlama odalarının radyasyon haritaları çıkarılması, kuantum bilgisayarlarının radyasyondan etkilenmesi ve korunması vb.) genişletilmesi için de çalışmalar yapıyoruz. MRADSIM yazılım ailesini genişletmek için çalışmalarımız sürekli bir şekilde devam ediyor. Bununla beraber Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerimiz sonucunda ortaya çıkacak tüm ürünlerin farklı sektörler için de konfigürasyonlarını geliştirme niyetindeyiz. Özellikle, geliştirdiğimiz radyasyon dedektör sistemlerinin savunma sanayine özel olan konfigürasyonlarını geliştirmek ve faaliyetlerimizi savunma sanayini kapsayacak şekilde genişletmek hedefindeyiz.

  • Projenin tamamlandığı söylenmesine rağmen daha detaylı bir açıklama gelmedi maalesef.
  • Ankara’da bulunan binasında, yapılan başvurular gerçekleştirilen sınavlar ile siber içerisine dahil bir çok alanda nitelikli personeli ile eğitim vermektedir.
  • Sınıf içi, E-Öğrenme ve Program olmak üzere 3 program kanalı BTK Akademi’de yer alıyor.
  • Nükleer tıp görüntüleme merkezleri, nükleer santraller, sivil ve askeri uzay ve havacılık uygulamalarında, radyasyon tanı ve algılama (dedektör) sistemlerinin olabilecek en az hata payı ile verimli ve etkin şekilde çalışmaları gerekiyor.
  • Türkiye‘nin dijitalleşme ve teknoloji alanındaki yatırımları tüm hızıyla devam ediyor.

BTK
Akademi’de sunduğumuz kapsamlı eğitimlerle gençlerimizin, bilgi
ve birikim düzeylerini arttırmalarına katkı sağlıyor, dijital
okuryazarlık ve siber güvenlik alanlarında farkındalıklarını
arttırarak bilgi toplumu olma yolundaki hedeflerimize gerçekçi
yaklaşımlarla ilerliyoruz” dedi. “Milli Teknoloji Hamlesi” kapsamında, bilim ve teknolojide hedeflenen atılım hamlesinin sağlanabilmesi için ihtiyaçlara uygun ve güncel eğitim yöntemleriyle hizmet veren BTK Akademi, bilimsel, teknolojik, sürekli kendini yenileyen eğitim anlayışıyla Türkiye’ye ve sektöre katkı sağlamayı hedefliyor. Az sayıdaki rakip ürünlerine nazaran üstün özellikleri bulunan MRADSIM yazılım grubu, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da ilgi görüyor.

Kampanya içeriğinde verilen servis faydaları iptal edildiğinde yeniden alınabilir mi?

CV havuzunda ihtiyaca göre nitelikler filtrelendiğinde alınan ve tamamlanan bu eğitimler işverenlere önemli bir referans olacaktır. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, “Ortaokul, lise ve üniversite çağındaki tüm gençlerimizi BTK Akademinin ücretsiz eğitimlerinden faydalanmaya, yararlanmaya davet ediyoruz” dedi. Burada yapay zeka destekli kullanılan bir program ile doğadaki ceylanlar diğer hayvanlardan ayrıştırılarak tespit ediliyor.

Dijital Güvenlik Servisi

Kayıtlı 2 milyon 70 bin 367 kullanıcısı bulunan portalın haftalık görüntülenme sayısı 700 bine yaklaştı. Sitemizi ana ekranınıza bir web uygulaması olarak nasıl yükleyeceğinizi görmek için aşağıdaki videoyu takip ediniz. BTK Akademi 6 GB Kampanyası hizmetimizi almak için lütfen GSM numaranızı ve Turkcell Şifrenizi girerek işleminizi onaylayınız. Kampanyadan hemen yararlanmak için, BTK Akademi yazıp 5555’e SMS gönderebilirsiniz. OpenAI, Microsoft’un Azure hizmetlerindeki artan kullanım nedeniyle daha yüksek maliyetler üstlenecek, ancak potansiyel kullanıcı tabanı genişlemesinin getirisi çok daha büyük olacak.

Programın açılışında teknoloji sınıflarında verilen
eğitimlerin öneminden bahsedildi. BTK Akademi, siber alanda yetenekli gençleri keşfetmek ya da eğitmek üzerine çalışmalar yapan bir okul. Ankara’da bulunan binasında, yapılan başvurular gerçekleştirilen sınavlar ile siber içerisine dahil bir çok alanda nitelikli personeli ile eğitim vermektedir. Oluşan ya da başka görüşlere göre oluşturulan yeni Dünya’ya göre, teknolojik aletleri kullanmak, yazılım bilgisine sahip olmak ve teknolojik sistemleri yönetmek bir ihtiyaç haline geldi. YÖK Başkanı Özvar, buradaki konuşmasında, son yıllarda, başta yapay zeka olmak üzere bütün dünyada dijital teknolojilerde son derece büyük gelişmeler ve dönüşümler gerçekleştiğini anlattı. BTK Akademi ve 1 Milyon İstihdam uygulamaları arasındaki entegrasyon sayesinde kullanıcıların BTKAkademi üzerinden aldıkları eğitimlerin ve kazandıkları yetkinliklerin istihdam uygulaması içerisindeki özgeçmişlerine yansıtılması sağlanacaktır.

BTK Akademi’den 13 yeni eğitim

Bu sayede ceylanların yakalanmalarına, küpeleme işlemlerine gerek kalmadan popülasyonları hakkında bilgi sahibi olunuyor. Şanlıurfa’da türkülere konu olan ve nesli tükenme tehlikesinde olduğu için koruma altına alınan ceylanların strese girmeden doğada daha rahat bir şekilde sayılabilmeleri için yapay zeka destekli proje btk akademi oluşturuldu. Diğer yandan, Apple’ın bulut sistemi kullanıcı verilerini saklamayacak. OpenAI hesabına giriş yapmamış kullanıcılardan gelen ChatGPT sorguları olsa da kullanıcıların IP adresi gizlenmiş olacak. Ayrıca, bağımsız araştırmacılar, güvenceyi doğrulamak ve hataları bulmak için altyapı kodunu inceleyebilirler.